4 Ağustos 2015 Salı

Mim 1# Hayal Dünyamdan

Başlıktan da anlayabileceğiniz gibi bu benim ilk Mim'im. Acayip heyecanlıyım. Normalde olduğu gibi değil, kimseden davet filan almadım. Kendi kendime bir mim oluşturdum. Mim'imin ismi ise 'Hayal Dünyamdan' . Mimin amacı yaşamınızın bir yarım saatini hayal etmeniz. İstediğinizi hayal edebilirsiniz. Zaman ve yer hiç önemli değil. Gerçeğe bağlı kalmayacaksınız. Ben beş yıl sonraki hayatımdan bir öğleden sonrasının, yarım saatini hayal edeceğim. Siz de istediğinizi hayal edin. Mim'ime geri dönüş yapın ve beni de etiketinize ekleyin. İyi okumalar :)Ekim Ayı- 16:37-17:07
Çıkmış olduğum tepe yürüyüşünden sonra nihayet evime dönmüştüm. Yağmurluğumu üzerimden çıkardım ve üzerimi değişerek toplamış olduğum saçlarımı saldım. Güzel beyaz bir kazak ve toz pembe bir ceketle koyu mavi pantolon giymiştim. Mutfağıma gittim ve malzemelerimi çıkararak kendime güzelinden bir Türk kahvesi hazırlamaya başladım. Kahve pişer iken salonuma gittim ve her zaman önünde oturduğum penceremden baktım. Yağmur yağmaya başlamıştı. Sürgülü pencereyi bir hamlede açtım ve içeriye mis gibi toprak kokusunun girmesine izin verdim. Bu kokuyla da kahve kokusu karışınca muhteşem olmuştu. İçeriye gidip kahvemi aldım ve penceremin önünde duran koltuklardan birine oturarak dışarıyı izlemeye başladım. Akşam vakti olacaktı, sokak lambaları yavaştan açılıyordu ve insanlar evlerine gitmeye başlamıştı. Okuldan çıkmış çocukların defterleriyle başlarını siper etmelerini izledim. Kızlar bir elleriyle kitabı kavrıyor, bir elleriyle eteklerini açılmaması için sıkıca tutuyorlardı. İçimden onları eve almak geldi fakat sonradan vazgeçtim. Zaten ben pencereden seslenene dek sokağı dönüp caddeye çıkmışlardı. Bir anda arka bahçedeki havuzdan çiçekleri çıkarmayı unuttuğumu farkettim ve arka bahçeye giderek kırmızı balıkların dolaştığı süs havuzundan narin çiçekleri çıkardım. Yağmura dayanamayacak kadar zariflerdi. Onları içeriye aldım ve sürgülü kapıyı kapattım. Çiçekleri de yere koydum. Salona geri döndüm ve bitirmiş olduğum kahve fincanını mutfağa götürerek yıkadım. İçeri geri geldiğimde ise, koltuklara değil pencerenin önüne, direk yere uzandım. Görüntü muhteşemdi, bulutlardan düşen su damlaları yerde daireler oluşturuyordu.


-Şehrazat
Mim Kardeşlerim :)
-Sawako
-Birgaripseyma
-Pelin Pembesi
-Supercel
-Eskaymak
-Çelen'in Sazı
-Life Of Nil
-AynaGöz
-Düda'nın Feneri
-Bir Özentinin Bloğu
-Hayaliland

Bekliyorum arkadaşlar ;)

7 yorum:

Hayali Lau dedi ki...

Merhaba tatlım. Eeen kısa sürede yazacağım mimi. Pas için teşekkürler. ;)

D.S.K. dedi ki...

Komşu mim çok şükela ama bana biraz kazık geldi :D Neyse birkaç güne yapacağım İnşAllah haber ederim :D

Düda dedi ki...

Wow, mime bayıldım en kısa zamanda yazacağım. Teşekkürler :D

D.S.K. dedi ki...

http://yeter678.blogspot.com.tr/2015/08/hayaller-hayaller.html mimi yaptım komşum :D

SehrazatZuleyha dedi ki...

Herkese önemsediği için çok teşekkür ediyor ve mim'lerinizi bekliyorum :)

Buket dedi ki...

şimdi gördüm mim'i. bakalım ne zaman cevap verebilirim :)

SehrazatZuleyha dedi ki...

İstediğiniz zaman cevap verebilirsiniz, Buket'ciğim. Ne zaman olursa olsun yazmanız beni mutlu edecektir. Çok teşekkür ederim :)

Yorum Gönder